برای اجاره آپارتمان مبله با ما در تماس باشید.
یکی از محله های قدیمی تهران سنگلج نام دارد.
 این محله در گذر زمان وقایع زیادی را به خود دیده است. در زمان رضاخان رو به خرابی نهاد و محله ای خوفناک شد که دلیل آن هم جنگ جهانی دوم و ورود سربازان بیگانه به تهران شمرده می شد.
بعضی می گویند که سنگلج تغییر شکل یافته ی کلمه ی سنگ رج به معنی سنگ ردیف است. و این لغت به معنای تقسیم آب با پاره های سنگ می باشد.
از جمله ساختمان های سنگلج که در گذشته دایر بوده و امروزه نیز است می توان به تئاترسنگلج اشاره کرد که در واقع یکی از قدیمی ترین ساختمان های تئاتر ایران به شمار می آید.
سنگلج از خیابان بهشت تا بازار قوام الدوله امتداد داشته است و از غرب با خیابان وحدت اسلامی و از شرق نیز با خیابان خیام در ارتباط بوده است. یکی از پر جمعیت ترین اماکن تهران نیز همین محله ی سنگلج به شمار می آمده است.
 از جمله  ساختمان های مهم این منطقه در قدیم می توان به چند ساختمان تکیه که یکی از آنها به نام قورخانه از همگی مشهور تر بوده است، دروازه قزوین، دروازه محمدیه، بازارچه ی قوام الدوله، گذر های تقی خان و شریف الدوله، چند حمام با خزینه ها و چاله های بزرگ و… اشاره کرد.
علاوه بر مورادی که گفته شد در این محله چند پاتوق بود که نامهای آن ها عبارت بود از: پاتوق نایب شعبان، پاتوق نایب حسین، پاتوق نایب رمضان، پاتوق نایب باقر، پاتوق نایب محمدعلی، پاتوق نایب صحبت، پاتوق نایب سید علی اکبر و پاتوق نایب وهاب.
بعد ها با حفر کردن چند حلقه چاه عمیق به دست همسر علی رزم آرا که در آن زمان جایگاه منصب نخست وزیری را داشت و با کمک و همکاری شهرداری، پارکی با وسعت زیاد ساخته شد که در اسفند ماه ۱۳۲۹ افتتاح شد.
از جمله مشاهیر و افراد سرشناسی که در سنگلج به دنیا آمده اند می توان به دکتر مصدق، محمد طباطبایی، عبدالله بهبهانی، یکی از دلقک های دربار نناصرالدین شاه به نام شیخ کرنا، میرزا زکیخان، کربلایی عباسعلی گمرکچی، شیخ فضل الله نوری میرزا عبدالکریم وزیر، میرزا سید ابوالقاسم سلطان الحکما نایینی، سیف‌الاطبا، میرزا هدایت الله و آقاحسین نجم‌آبادی و… اشاره کرد.
علاوه بر افرادی که اسمشان برده شد می توان به عضدالملک نایب السلطنه رییس خاندان قاجار اشاره کرد. وی در همین محل هم درگذشت. آغا محمد خان قاجار نیز در زمانی که کریم خان زند تهران را به تصرف خود در آورده بود در سنگلج تحت نظر ماموران کریم خان زندگی می کرد.
زمانی که عید نوروز می شد علما به دیدار ناصرالدین شاه می رفتند و ناصرالدین نیز به خانه ی بعضی از آنها می رفت. از جمله ی آنها می توان به سید محمد صادق طباطبایی اشاره کرد که ناصرالدین شاه به دلیل تنگ بودن کوچه های سنگلج و نداشتن راه کالسکه رو پیاده به خانه ی وی می رفت. سید محمد صادق طباطبایی در اواخر دوران شاهی ناصرالدین فوت کرد که اکنون در حرم شاه عبدالعظیم حسنی مدفون شده است و به نام مقبره ی آقا سید صادق سنگلجی شناخته می شود.
از جمله ی اماکن دیدنی این منطقه می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:
۱-مسجد و خانه ی شیخ فضل الله نوری
۲- تماشاخانه سنگلج
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله .
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله .