مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های ایران – دانشگاه آزاد(قسمت چهارم)

اجاره آپارتمان مبله تهران

برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید. از زمینه های دیگر می توان به موفق شدن دانشجویان دانشگاه آزاد در کسب جوایز بین المللی به جهت اختراعاتشان می باشد. تعداد این اختراعات ۳۳۲ عدد می باشد که برخی از آنها جوایز بین المللی نیز دریافت کرده اند. طبق آمارهای سال ۱۳۸۴ تعداد ۹۷۰ مقاله isi و ۱۹۲۰ مقاله پژوهشی، ۲۳۰۰ مقاله در کنفرانس های خارجی و… توسط این دانشگاه منتشر شده است.

طرح های تحقیقی اجرا شده در این دانشگاه ۳۲۱۲ عدد می باشد و تعداد طرح هایی که در حال اجرا هستند نیز ۳۰۹۸ عدد می باشند.

در بین واحد های دانشگاه آزاد، آنهایی که مقاله ارایه کرده اند واحد های بسیاری می باشند که در زیر به معرفی سه واحد برتر از نظر تعداد می پردازیم:

واحد علوم تحقیقات با ۳۵۳۸ رتبه ی اول را دارد و پس از آن اهواز با ۳۰۴۸ مقاله مقام دوم را کسب کرده است و مقام سوم نیز از آن دانشگاه تبریز با ۲۴۶۹ مقاله می باشد.

مجلات علمی دانشگاه عبارت اند از:

isi که سه مجله دارد. ۷۹ مجله علمی پژوهشی و علمی ترویجی وزارتین . ۱۶۰ مجله ی عمومی نیز در این دانشگاه منتشر می شوند.

در مسابقات و همایشات زیر دانشگاه آزاد اسلامی موفق به کسب مقام شده است:

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت در تهران

مسابقات روبوکاپ آلمان در سال ۲۰۰۶، مسابقات روبوکاپ ژاپن در سال ۲۰۰۵، نمایشگاه مختراعات و مبتکران آلمان در سال ۲۰۰۵، مسابقات روبوکاپ پرتغال در سال ۲۰۰۴، مسابقات روبوکاپ نیوزلند در سال ۲۰۰۴، مسابقات بتن آمریکا در سال ۲۰۰۴، مسابقات روباتیک آمریکا، مسابقات روباتیک شرق کانادا در سال ۲۰۰۴، نمایشگاه مبتکران و مخترعان اتریش در سال ۲۰۰۴، مسابقات روباتیک کانادا در سال ۲۰۰۳ و مسابقات بتن کانادا در سال مشابه، مسابقات روبوکاپ ایتالیا در ۲۰۰۳، مسابقات روبوکاپ پرتغال در ۲۰۰۲، مسابقات بتن در سال ۲۰۰۵، مجددا مسابقات بتن در سال ۲۰۰۶، مسابقات روباتیک کانادا، مسابقات و نمایشگاه بین المللی اختراعات و ابداعات ژنو در سال ۲۰۰۶، مسابقات بتن کشور در یزد به سال ۱۳۸۵، بهترین رتبه مقاله نویسی در سال ۲۰۰۶ در کشور آمریکا، مسابقات روبوکاپ آزاد ایران در سالهای ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین نه دوره مسابقات روبوکاپ برگزار کرده است که این دانشگاه دارای پر افتخار ترین تیم دانشجویی در ایران می باشد.

دانشگاه آزاد سهم بسزایی در آموزش و پرورش کشور داشته است. در سال ۱۳۸۵ تعداد ۱۸۲ نفر در مقطع دکترای تخصصی قبول شدند که از آنها ۹۵ نفرشان فارغ التحصیل این دانشگاه بودند. همچنین تعداد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد ۱۹۵۱۹ نفر بوده است که از آنها ۹۵۶۸ نفر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد بوده اند.

تا کنون کمتر موسسه یا دانشگاهی توانسته است منجر به قبولی تمامی دانشجویان خود شود. در این بین دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خوراسگان واحد دندانپزشکی همگی موفق به قبولی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور شده اند.

بیشترین تعداد قبولی امتحانات تخصصی کشور مربوط به دانشگاه آزاد می باشد. از این دانشگاه ۱۳۴ نفر از دانش آموختگان واحد دندانپزشکی در امتحانات دستیاری تخصصی قبول شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی در امتحانات جامع رشته ی علوم دندانپزشکی  در سال های مختلف موفق به کسب رتبه ی اول شده است.

تعداد انجمن های فعال در این دانشگاه امروزه ۱۳۴۳ عدد است. از بین این انجمن ها ۱۱۲۸ عدد از آن ها تصویب شده اند و بقیه نیز در حال گذراندن مراحل تصویب هستند. انجمن اسلامی دانشگاه آزاد از اینجا شروع شد که عده ای از دانشجویان رشته ی مهندسی عمران و مهندسی صنایع تصمیم به تاسیس انجمن اسلامی گرفتند. این فرایند در کمتر از دو سال پس از اخذ موافقت اصولی توقف فعالیت نمود. اهمیت تشکل آن است که نخستین انجمن اسلامی دانشجویان بود و توانست در مدت بسیار کوتاهی بیشتر از ۲۰۰۰ عضو را جذب کند.

برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید.

از انجمن های این دانشگاه می توان به انجمن اسلامی واحد تهران جنوب اشاره کرد که در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد که توانست پس از مدت کوتاهی پایگاه های خود را در واحدهای تهران جنوب فعال کند.

دانشگاه آزاد در زمینه ی ورزشی نیز یکی از برترین دانشگاه های ایران است. رشته های ورزشی این دانشگاه ۲۷ رشته است که در آن ۴۰۰۰۰۰ دانشجو فعالیت داشته اند. دانشجویان دانشگاه آزاد هر ساله توانسته اند در مسابقات جهانی دانشجویان مقام های متعددی کسب کنند. لازم به ذکر است که محدودیت هایی برای دانشجویان این دانشگاه برای شرکت در مسابقات جهانی وجود داشته است. فضای ورزشی این دانشگاه ۲.۵۰۰.۰۰۰ متر مربع می باشد. امکانات ورزشی نیز دارای سرانه ی ورزشی ۲ متر مربع به ازای هر واحد می باشد. مدل های کسب شده توسط دانشجویان این دانشگاه عبارت اند از: ۲۸۸ عدد مدال طلا، ۱۸۷ مدال نقره و ۲۳۶ مدال برنز.

از روزنامه های این دانشگاه می توان به آفرینش، فرهیختگان و خبرگزاری های آنا، ایسنا نیوز و… اشاره کرد.

اجاره سوئیت در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *