مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های ایران – دانشگاه آزاد(قسمت پنجم)

اجاره آپارتمان مبله تهران

امروزه بسیاری از مسافران اجاره آپارتمان مبله تهران را در الویت قرار می دهند. خوانندگان گرامی می توانند برای سهولت در اجاره آپارتمان مبله تهران با ما تماس بگیرند.

مناطق دانشگاه آزاد بر اساس منطقه های جغرافیایی دسته بندی شده اند. در زیر به آنها اشاره می کنیم:

منطقه ی یک شامل استان فارس به تنهایی است. منطقه ی دو شامل استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان می باشد. منطقه ی سه نیز شامل استان مازندران به تنهایی می باشد. منطقه ی چهار استان های اصفهان و چهارمحال بختیاری را در بر می گیرد.

منطقه ی پنج استان های مرکزی، همدان و لرستان را شامل می شود. منطقه ی شش نیز به تنهایی شامل استان خوزستان می شود. منطقه ی هفت استان های کرمان و یزد را در بر می گیرد. منطقه ی هشت نیز شامل واحدهای داخل تهران بزرگ می شود. منطقه ی نه استان های خراسان و شهر طبس از یزد  را در بر می گیرد. منطقه ی ده نیز شامل استان های سمنان  و گلستان می شود. دانشگاه آزاد شامل هفده منطقه می شود که برای رعایت اختصار از ذکر هفت منطقه ی دیگر خودداری می کنیم.

هر کدام از این هفده منطقه زیر نظر دبیرخانه استانی آن منطقه اداره می شوند.

بر اساس رتبه بندی یکی از نظام های رنبه بندی آمریکا در سال ۲۰۱۵ این دانشگاه یکی از ۲۰ دانشگاه برتر جهان در حوزه ی نانو می باشد.

بر اساس نظام cwur در سال ۲۰۱۹ دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه ایران و رتبه ی ۳۷۱ جهان را دریافت نمود.

ایران ماوا با اجاره آپارتمان مبله تهران همراه شماست.

بر اساس رتبه بندی نظام us news این دانشگاه با دریافت امتیاز ۴۷.۷ دومین دانشگاه ایران شد و در جهان رتبه ی ۴۶۰ را دریافت نمود.

بر اساس رتبه بندی نظام شانگهای این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر ایران در رتبه بندی موضوعی شد.

در رتبه بندی های دیگری از جمله qs و سایمگو این دانشگاه موفق به کسب رتبه های جهانی و داخلی شده است که برای اختصار از ذکر آنها در اینجا خودداری می کنیم و فقط به معرفی نظام رتبه بندی سایمگو می پردازیم.

سایمگو سیستمی است که دانشگاه های جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی آنها ارزیابی و رتبه بندی می کند.

در سال ۹۳ الی ۹۴ پایگاه استنادی علوم جهان اسلام رتبه بندی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی را بر پایه ی موضوعات زیر اعلام کرد:

پژوهش، آموزش، وجهه ی بین المللی، تسهیلات، فعالیت اجتماعی و اقتصادی

بر این اساس دانشگاه های زیر رتبه ی یک الی ۴۰ را دریافت کردند.

علوم تحقیقات تهران، کرج، مشهد، تبریز، تهران جنوب، اراک، اصفهان، تهران مرکزی، شهرضا، اردبیل، تهران شمال، ساوه، نجف آباد، شهر ری، یزد، قائم شهر، مرودشت، شهر کرد، رشت، قزوین، اهواز، شاهرود، ساری، اسلامشهر، کرمانشاه، آیت الله آملی، شیراز، ورامین، لاهیجان، ارومیه، گچساران، شبستر، تنکابن، زنجان، گرمسار، زاهدان، تاکستان، چالوس، کرمان.

برای اجاره آپارتمان مبله تهران با ما در تماس باشید.

منابع مالی این دانشگاه عبارت اند از: شهریه ی دانشجویان، کمک های مردمی، دولت و نهاد ها و…اولین کمک مالی به دانشگاه توسط شخص امام خمینی به مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان بود.

در دانشگاه آزاد بر خلاف دانشگاه های دولتی شهریه از دانشجویان دریافت می شود و از دولت کمک بسیار کمتری دریافت می شود. در دانشگاه آزاد این روش منطقی تر بنظر می رسد که البته این نظر مختص به افراد مربوط به دانشگاه آزاد می باشد و در جاهای دیگر این نظر منتفی می باشد.

آمار ها نشان دهنده ی این است که دانشگاه های دولتی ۷.۵ برابر شهریه ی دریافتی از دانشجویان دانشگاه آزاد  هزینه صرف می کنند. این اطلاعات از سال ۸۴ الی ۸۵ به دست رسیده است و حاکی از این است که در همان سال ۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان دریافتی دانشگاه آزاد از دانشجویان برای شهریه بوده است و مبلغی که نظام آموزش عالی برای این امر در نظر گرفته بود برابر با مبلغ  1.350.000.000 تومان بوده که اختصاص به ۳۰۰.۰۰۰ دانشجو داشته است.

علی عزتی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشته است که دانشگاه آزاد نه تنها هزینه ای بر دولت تحمیل نکرده است بلکه موفق بوده است از خارج شدن میلیارد ها دلار ارز از کشور جلوگیری کند. وی اظهار داشت که دانشگاه آزاد تنها با استفاده  از مبالغی که توسط دانشجویان تحت عنوان شهریه پرداخت شده است اداره شود.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله تهران در سفرهای شما به پایتخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *