مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه الزهرا – قسمت اول

اجاره آپارتمان مبله در تهران

برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم . ایران بعنوان کشوری فرهنگی دارای مجموعه های آموزشی بسیار می باشد. بسیاری از این مجموعه ها در دانشگاه های بزرگ و دارای واحد های مختلف در شهرهای گوناگون خلاصه می شوند اما بسیاری از آنها نیز به یک واحد خلاصه می شوند.

 از جمله دانشگاه های کوچک و زیر نظر مجموعه ای خاص می توان به دانشگاه علوم قضایی و خدمات دادگستری اشاره کرد که تخت نظر قوه قضاییه به فعالیت می پردازد.

 موارد دیگری نیز در این زمینه هستند کهبرای رعایت اختصار از ذکر آنها خودداری می کنیم. اما روی صحبت ما در این متن با دانشگاه الزهرا است که دانشگاهی بزرگ با واحد های مختلف در شهر های ایران است. دانشگاه الزهرا در سال ۱۳۵۴ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. دانشگاه الزهرا مختص به بانوان است و موقعیت آن در ده ونک تهران می باشد.

 فعالیت ابتدایی این دانشگاه از سال ۱۳۴۳ با ۹۰ دانشجو با نام مدرسه عالی دختران آغاز شد. بعدها نام این دانشگاه به دانشگاه فرح پهلوی تغییر داده شد. رشته های ابتدایی این دانشگاه مترجمی زبان‌های خارجی، منشی گری و روانشناسی رشته‌هایی تحت عنوان فنون خانه‌داری و تغذیه بودند. همانطور که گفته شد فعالیت رسمی این دانشگاه در سال ۱۳۵۴ آغاز شد و پس از ان در سال ۱۳۵۶ تعداد ۴ دانشکده در این مجموعه ساخته شد.این دانشکده ها عبارت بودند از: علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، علوم مدیریت و اقتصاد.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل . حدود ۹ سال بعد از ساختن دانشکده های نامبرده، در سال ۱۳۶۵ تغییری در ساختارشان بوجود آمد. این دانشکده ها به ترتیب به دانشکده هایعلوم پایه، علوم اجتماعی و اقتصادی، ادبیات و هنر تبدیل شدند.

 در سال ۱۳۷۳ نیز چند دانشکده به این مجموعه اضافه شد که عبارت بودند از: علوم تربیتی و روانشناسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، فنی مهندسی. هفت سال بعد در سال ۱۳۸۰ با کسب اجازه از وزارتخانه دانشکده ی الهیات و ادبیات به دو دانشکده ی ادبیات، زبان و تاریخ و دانشکده ی الهیات تقسیم شد. دانشکده ی علوم پایه نیز در سال ۱۳۹۳ به سه بخش تقسیم شد که عبارت بودند از دانشکده های علوم ریاضی، علوم زیستی، فیزیک و شیمی.

محوطه ی دانشگاه که دارای وسعت زیادی می باشد که چیزی در حدود ۱۴.۰۰۰ هکتار است تعداد ده دانشکده در آن قرار دارد. علاوه بر دانشکده ها ساختمان های  دیگری نیز در این مجموعه مشاهده می شود که می توان از آنها به آزمایشگاه‌ها، سایت‌ها و کارگاه‌های تخصصی، آمفی تئاتر، استخر، رستوران، سالن‌های ورزش، بانک، پست و مهد کودک اشاره کرد.

بالاتر گفته شد که نام این دانشگاه مدرسه عالی دختران بوده و بعدها تحت عنوان دانشگاه فرح پهلوی به فعالیت خود ادامه داده است. دلیل امر نیز این بود که هزینه ساختمان مدرسه عالی مستقیما از دفتر فرح پهلوی تامین می شد و خود فرح نیز ریاست آن را بر عهده داشت.

 در پاراگراف اول اشاره کردیم که در سال ۱۳۵۴ فعالیت رسمی و حقوقی دانشگاه آغاز شد که البته این کار برابر بود با شروع کار دانشگاه به عنوان یک سازمان آموزشی زیر نظر دولت ولی غیر انتفاعی. دانشگاه الزهرای فعلی یا همان مدرسه عالی دختران ابتدا با برگزاری آزمون سراسری به پذیرش دانشجویان متقاضی پرداخت. تا زمان انقلاب ۴ دانشکده ی علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، علوم مدیریت و اقتصاد و هنر در اینجا وجود داشت که البته فعالیت خود را تحت عنوان الزهرا ادامه می دادند.

 با اجاره سوئیت مبله در تهران از طریق ایران ماوا آسایش و آرامش را تجربه کنید.

وسعتی که هر یک از دانشکده ها به خود اختصاص دادند عبارت است از:

دانشکده الهیات و ادبیات: ۱۵۰۰ متر

دانشکده هنر: ۳۲۸۵

سالن ورزش چند منظوره: ۴۰۰۰ متر مربع

استخر سرپوشیده: ۱۰۰۰ متر مربع

ساختمان خوارزمی: زیربنای ۱۸۰۰۰ متر مربع در ۸ طبقه.

دانشگاه الزهرا دارای ۱۰ دانکده می باشد. این دانشگاه دو پردیس، یک شعبه، و دو پژوهشکده نیز دارد. این پژوهشکده ها عبارت اند از: پژوهشکده مطالعات جوانان و نوجوانان و پژوهشکده زنان. افزون بر موارد اشاره شده در این دانشگاه، می توان به یک نگارخانه و یک مرکز مطالعاتی اشاره کرد .

دانشکده ی ادبیات این مجموعه ابتدا با نام دانشکده مترجمی زبان های خارجی فعالیت می کرد.

اجاره سوئیت مبله در تهران با ایران ماوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *