مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه جامع امام حسین(ع)

اجاره سوئیت مبله در تهران


برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم . کشورمان ایران دارای دانشگاه های بسیار  در تمامی مناطق خود می باشد. بسیاری از این دانشگاه ها شرایط خاصی برای پذیرش دارند که تعدادی از آن ها در تهران قرار دارند. از بین دانشگاه های خاص که اکثرا برای متقاضیان خود مصاحبه برگزار می کنند تعدادی از آنها در تهران قبول دارند.

از جمله ی این دانشگاه ها می توان به امام صادق، علوم قضایی، امام علی، امام حسین و… اشاره کرد. روی بحث ما در این متن با دانشگاه امام حسین (ع) است. این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ توسط شورای گسترش وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت تایید و تصویب شد.

هدف تاسیس این دانشگاه آموزش نیروی مورد نیاز سپاه بوده است و به همین دلیل این دانشگاه به نام دانشگاه سپاه نیز شناخته می شود. رسمیت یافتن این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه جامع متشکل از دانشکده های مختلف علوم پایه، فنی، پزشکی و انسانی مربوط به سال ۱۳۶۶ می باشد.

در سال ۱۳۶۹ دو تغییر در ساختار دانشگاه ایجاد شد. یکی اینکه دانشکده علوم پایه انتظامی به مجموعه دانشگاه اضافه شد و دوم این که دانشگاه علوم پزشکی امام حسین به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (ع) تغییر نام داد و رسما از مجموعه دانشگاه امام حسین جدا شد.

تغییرات دیگری نیز در بین سالهای ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۵ در ساختار دانشگاه ایجاد شد که این تغییر بر اساس نیازهای اعلام شده از سوی سپاه پاسداران بوده است.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل . در سال ۱۳۸۷ نیز تغییراتی در دانشگاه بوجود آمد که بر اساس آن دانشگاه امام حسین (ع) به دو بخش مجزا تقسیم شد. این امر که با تصویب از سوی فرماندهی کل قوا صورت گرفت باعث بوجود آمدن دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین و دانشگاه جامع امام حسین شد. دانشگاه افسری و تربیت پاسدار مختص به کسانی است که کادر سپاه می شوند.

دانشگاه جامع امام حسین در بخش دولتی در دو مقطع ارشد و دکتری و از طریق کنکور سراسری پذیرش می کند.

این دانشگاه همواره در طول سالهایی که فعالیت می کرده است مورد توجه دائمی حضرت آیه الله خامنه ای بوده است. آیه الله خامنه ای از سال ۱۳۶۶ یعنی دورانی که ریاست جمهوری را بر عهده داشته است تا سال گذشته یعنی ۱۳۹۷ پانزده بار در این دانشگاه حضور داشته است. با این حال چندین مورد وقفه در بازدید از دانشگاه وجود داشته است اما به گفته ی خود حضرت آیه الله خامنه ای این دانشگاه همیشه مورد توجه وی قرار داشته است.

آنچنان که گفته شد دانشگاه امام حسین به دو بخش تقسیم شد. اکنون این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده و دو مرکز مستقل می باشد. هدف اصلی این دانشگاه تامین نیروی انسانی و حل مسائل علمی سپاه و کشور می باشد. این دانشگاه شعار  تزکیه، جهاد علمی و دانشگاه تمدن ساز را محور فعالیت خود قرار داده است. دانشگاه امام حسین در حوزه ی پژوهش و فناوری نیز به دنبال حل مسائل کلان سپاه می باشد.

نظام های رتبه بندی دانشگاه ها نظام هایی هستند که هر ساله نمره ای به دانشگاه ها بر اساس معیارهای متفاوت می دهند و بر اساس همان نمره رتبه بندی دانشگاه ها را مشخص می کنند. یکی از این نظام ها رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام  می باشد. 

دانشگاه امام حسین نیز از سال ۱۳۹۵ وارد نظام رتبه بندی شده است و نتایج زیر مربوط به این دانشگاه می باشد:

  1. این دانشگاه در زمینه ی تسهیلات و امکانات علمی رتبه ی نخست بین دانشگاه های کشور را دارد.
  2. در زمینه ی وجهه ی بین المللی نیز این دانشگاه پس از دانشگاه تهران و در مقام دوم قرار دارد.
  3. در زمینه ی آموزش نیز رتبه ی هفتم کشور متعلق به این دانشگاه می باشد.
  4. و مورد آخر این که رتبه ی یازدهم کشور در زمینه ی فعالیت های اجتماعی و اقتصادی متعلق به این دانشگاه می باشد. با اجاره سوئیت مبله در تهران از طریق ایران ماوا آسایش و آرامش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *