برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما تماس بگیرید.تمامی دانشگاه های ایران زیر نطر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند به غیر از دانشگاه های خاص که زیر نظر وزارت  های مربوط به خود فعالیت می کنند. از جمله دانشگاه قوه قضاییه که به نام دانشگاه علوم قضایی شناخته می شود و یا دانشگاه صنعت نفت که زیر نطر وزارت نفت کار می کنند.

 ازجمله دانشگاه های واقع در تهران که زیر نظر وزارت علوم هستند دانشگاه خوارزمی می باشد. دانشگاه خوارزمی یکی از دانشگاه های دولتی تهران با نام سابق دانشگاه تربیت معلم تهران می باشد که به نام دانشمند بلند پایه ی ایران محمد خوارزمی نامگذاری شده است.

 دانشگاه خوارزمی در سال ۱۲۹۷ تاسیس شد و بعد از دانشگاه هنر تهران دومین دانشگاه قدیمی به حساب می آید. دانشگاه خوارزمی در زمینه های مختلف علوم پایه، انسانی، مهندسی، تربیتی و… از مقاطع کارشناسی تا دکتری دانشجو می پذیرد. اخیرا نیز پردیسی در کرج به آن اضافه شده است.

دانشگاه خوارزمی در طول سالهایی که فعالیت می کرده است چندین بار دچار تغییر نام شده است. در سال ۱۳۱۲ این دانشگاه از دانشسرای عالی تغییر نام یافت و در سال ۱۳۵۳ نیز از دانشسرای عالی به دانشگاه تربیت معلم تغییر یافت. در سالهای ۸۱ الی ۸۲ نام دانشگاه به خوارزمی تغییر پیدا کرد که این موضوع با تایید شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم همراه بود.

 از بهمن ماه سال ۱۳۹۰ نام دانشگاه رسما به دانشگاه خوارزمی تغییر یافت.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره  آپارتمان مبله در تهران دانشگاه خوارزمی ابتدا به جهت تامین نیاز آموزش پرورش به معلمان ابتدایی و دبیرستان تاسیس شد. دانشگاه خوارزمی که در زمان وزارت میرزا احمد خان بدر تاسیس شد در محله ی تخت زمرد و ساختمان وزارت فرهنگ قرار داشت. ریاست دانشگاه تا ده سال بر عهده ی ابوالحسن خان فروغی بود.

نظارت بر دانشگاه بر عهده ی اسماعیل مرآت بوده است که وی بعد ها به سمت وزارت مشغول شد. همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد این دانشگاه به جهت تامین نیاز به معلمان ابتدایی و دبیرستان تاسیس شد از این رو دارای دو کلاس بود، یکی برای آموزش به معلمان ابتدایی و دیگر برای آموزش به دبیران دبیرستان ها. اساتید زیادی در این دانشگاه فعالیت می کردند که عبارت اند از: عباس اقبال آشتیانی، غلامحسین رهنما، فاضل تونی، عبدالعظیم قریب، علی‌اکبر سیاسی، حبیب‌الله ذوالفنون، عیسی صدیق، بدیع‌الزمان فروزانفر، مصورالسلطان نقاش و دکتر رضا زاده شفق علامه فاضل تونی، دکترمحمد خوانساری و…             از محصلان مشهور این دانشگاه نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد: سید فخرالدین شادمان، دکترخانبابا خانصدری، محمود نجم‌آبادی، حسینعلی بهرامی، سید اسد الله سپهربهبهانی، مهندس محمود خلیلی، مهدی‌خان امید، نصرت ‌الله باستان، حمید عنایت، محمود عنایت، علی عنایت و جلال عنایت اشاره کرد. موارد آخر به برادران عنایت شناخته شده اند.

در پایین به مواردی از تغییرات و اتفاقاتی که این دانشگاه به آنها دچار شده است می پردازیم:

دارالمعلمین در سال ۱۳۰۷ به دارالمعلمین عالی تغییر یافت که دلیل این موضوع نیز نیاز جامعه به معلمین در مقاطع مختلف در نتیجه ی تغییر اهداف اساسنامه بود. این واقعه در زمان وزیر معارف وقت یعنی میرزا یحیی قره گوزلو صورت گرفت.

اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید با ما تماس بگیرید. در تاریخ ۲۱ آذر ماه موضوع استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه خوارزمی مطرح شد. این موضوع در مجلس شورای ملی مطرح شد که در نتیجه ی آن دارالمعلمین به دو قسمت علمی و ادبی تقسیم شد. بخش علمی به رشته های طبیعی، ریاضی، فیزیک و شیمی می پرداخت و بخش ادبی نیز به رشته های فلسفه، ادبیات، تاریخ و جغرافیا می پرداخت.

 در سالهای ابتدایی تاسیس دانشگاه چند معلم فرانسوی استخدام شدند که نتیجه ی این امر افزایش تعداد دانشجوها و کم شدن فضا بود.

در سال ۱۳۱۱ دکتر عیسی صدیق را به ریاست دارالمعلمین منصوب کردند که این امر از وزارت معارف انجام یافت و ساختمان ریاست نیز در همان سال به ساختمان نگارستان انتقال یافت.

یکسال بعد یعنی در سال ۱۳۱۲ نام دارالمعلمین به دانشسرای عالی تغییر کرد.

بعدها استادان ایرانی که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کرده بودند را به استخدام دانشگاه در آوردند که در نتیجه ی آن رشته های تحصیلی زیاد شدند. به تمامی دانشجویان شغل دبیری آموزش داده می شد و آزمایشگاه های فیزیک، شیمی، طبیعی، روانشناسی و علوم تربیتی تاسیس شدند. در سالی که دانشگاه تهران به دستور رضاشاه ساخته شد یعنی در سال ۱۳۱۳ بخش دانشسرای عالی دانشگاه خوارزمی به دانشگاه ادبیات تبدیل شد. بخش علمی نیز تبدیل به دانشکده علوم دانشگاه تهران شد و دانشسرا استقلال خود را از دست داد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران با ایران ماوا