مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه شهید عباسپور (قسمت اول)

اجاره آپارتمان مبله

برای اجاره آپارتمان مبله با ما در تماس باشید. به دلیل گستردگی کشورمان و همچنین تنوع مناطق جغرافیایی هر منطقه ای ویژگی های مخصوص به خود دارد. برای مثال جنوب کشور منطقه ای بسیار نفت خیز است و شمال کشور نیز منطقه ای دارای جنگل های بسیار. این امر باعث بوجود آمدن موسسات و مجموعه های عظیمی در ارتباط با همین عوامل زیست محیطی می باشد. جنوب کشور که دارای منابع نفتی بسیار است دارای پالایشگاه ها و کارخانه های زیادی می باشد.

نیروی انسانی مورد نیاز این کارخانه ها از راه های زیادی تامین می شود که یکی از آنها دانشگاه های نفت است. برای منابع زمینی و زیرزمینی دیگر نیز موسسات خاصی در نظر گرفته شده است.

روی بحث ما دانشگاه عباسپور است که ابتدا با عنوان مرکز آموزش های تخصصی برق تاسیس شد و بعد ها گسترش بیشتری یافت که در زیربه آنها اشاره می کنیم.

این دانشگاه در سال ۱۳۴۹ شمسی به منظور ارائه ی آموزش های مورد نیازمهندسین و تکنسین های برق ساخته شد. هدف اولیه ی این دانشگاه مربوط به صنعت برق می شد که بعدها صنعت آب نیز به آن اضافه شد. ابتدا دانشکده ی صنعت آب و برق نامیده می شد و بعد ها با گسترده تر شدن به دانشگاه صنعت آب و برق تغییر یافت.

این دانشگاه بعد ها تحت عنوان قضایایی که به دلیل رعایت اختصار از گفتنشان جلوگیری می کنیم به دانشگاه شهید بهشتی الحاق شد و نام آن نیز به پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور تغییر یافت.

 اجاره آپارتمان مبله با امکانات کامل از طریق ایران ماوا

دانشگاه شهید عباسپور نقش زیادی در ایجاد قطب های آموزشی در حوزه های مختلف آب، آبفا، برق، انرژی و… داشته است که دلایل آن هم تربیت مهندسین کارآمد، سرمایه گذاری های ایجاد شده، توسعه منابع انسان، ارتباط نزدیک با صنعت آب و برق کشور، اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه شهید بهشتی و… بوده است.

 امروزه دانشگاه عباسپور به عنوان معتبر ترین مرجع علمی در زمینه های مرتبط با آب، آبفا، برق، انرژی و محیط زیست می باشد. ماموریت این دانشگاه تولید، تدوین و ارائه ی دانش فنی صنعت آب و برق و تربیت متخصصین متعد می باشد. البته تبدیل شدن به معتبر ترین دانشگاه در زمینه های یاد شده پس از ملحق شدن به دانشگاه بهشتی رخ داد.

دانشگاه عباسپور یا همان پردیس عباسپور که اکثرا به این نام شناخته می شود به ارائه ی آموزش های کوتاه مدتمورد نیاز صنعت آب و برق در چارچوب استانداردهای آموزشی بر پایه ی دانش و فناوری موجود و جدیدترین دستاوردهای این صنعت در سطح بین المللی نیز می پردازد. این دانشگاه که پشتیبان اصلی در صنایع نیروگاهی، برق، آب و فاضلاب است دارای ۱۰۰ آزمایشگاه و لابراتور است و همچنین ۱۲۰ عضو هیات علمی دارد.

این دانشگاه که در سال ۱۳۶۱ فعالیت خود را آغاز کرد در مننطقه ی حکیمیه واقع در شمال شرق تهران قرار داشت. این مجموعه پیش از انقلاب نیز فعالیت هایی داشت اما این فعالیت ها محدود بودند و با تلاش افرادی چون: دستور حسن عباسپور، وزیر وقت نیرو و با کوشش محمد صادق قاضی زاده، محمد احمدیان  و کبیر صادقی این مرکز گسترش یافت و علاوه بر دوره های کوتاه مدت برای تکنسین های برق به ارائه ی دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در مقطع کارشناسی نیز پرداخت.

پردیسی که امروزه از آن شهید عباسپور یاد می شود در ابتدا حتی دانشکده هم نبوده و تنها یکی مجتمع آموزشی بوده است. این مجتمع آموزشی با توسعه ی کمی و کیفی دامه فعالیت های آموزشی تجهیزات آزمایشگاهی در سال ۱۳۷۰ به دانشکده تبدیل شد و در سال ۱۳۸۴ به دانشگاه صنعت آب و برق ارتقا پیدا کرد. دانشگاه صنعت آب و برق یا همان عباسپور امروزه بعنوان عالی ترین مرکز آموزش های مورد نیاز صنعت آب و برق به ارائه ی دوره های آموزشی بلند مدت، کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی می پردازد.

ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله .

تنها بخشی که وزارت نیرو از طریق آن دانشگاه را پیش بینی می کند قسمت معاونت آموزش های تخصصی می باشد زیرا این دانشگاه از سال ۱۳۸۷ تحت نظر وزارت علوم فعالیت می کند. دانشگاه عباسپور دارای ۴ دانشکده، ۱۴ گروه تخصصی، ۵ مرکز و موسسه و حدود ۶۰ واحد تخصصی می باشد.

دانشکده های این دانشگاه عبارت اند از سه مورد زیر که ذیل هر کدام به توضیح درباره شان می پردازیم:

۱.دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر:

شامل مهندسی برق قدرت، مهندسی الکترونیک و مهندسی کنترل و ابزار دقیق می باشد. ۱۲ آزمایشگاه و ۱۱ کارگاه تخصصی نیز از بخش های این دانشگاه می باشند.

رشته های مقطع دکتری این دانشگاه عبارت اند از: گرایش‌های کنترل و قدرت.

و در این رشته ها هم به پذیرش دانشجو در مقطع ارشد می پردازد:کنترل ، قدرت کنترل و مدیریت شبکه ، الکترونیک قدرت و درایو ، حفاظت سیستم های قدرت و تجدید ساختار در سیستم قدرت

رشته های کارشناسی این دانشگاه نیز عبارت اند از: برق- قدرت، برق – کنترل، کامپیوتر- سخت‌افزار و کامپیوتر- نرم‌افزار.

خوانندگان گرامی؛ اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله با شرابط مناسب و امکانات رفاهی هستید با ما درارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *