مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با دانشگاه های تهران – دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(قسمت اول)

اجاره آپارتمان مبله

برای اجاره آپارتمان مبله با ما در تماس باشید. کشورمان ایران از دسته کشورهایی  با شمار دانشگاه های زیاد به حساب می آید. بسیاری از این دانشگاه ها دانشگاه های معتبر دولتی هستند که در جهان سرشناس اند.

دانشگاه های غیر دولتی نیز سهم زیادی از دانشگاه های ایران را تشکیل می دهند ولی حرف زیادی برای مجامع علمی جهان ندارند. بیشتر دانشگاه های معتبر دولتی ایران در تهران قرار دارند که از آن جمله می توان به دانشگاه تهران، شریف و… اشاره کرد. اکنون می خواهیم به یکی از دانشگاه های مهم تهران به نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بپردازیم.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دسته دانشگاه هایی است که پس از انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۶۵ تشکیل داده شد. در تشکیل این دانشکده برخی از واحد های دانشگاه ملی سابق یا همان شهید بهشتی فعلی نیز ادغام شدند.

هسته ی اولیه ی این دانشگاه عبارت بود از دانشکده ی پزشکی دانشگاه ملی ایران که اولین دانشکده ی پزشکی خصوصی نیز بود. این دانشکده در سال ۱۳۳۸ شمسی با پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی شروع به کار کرد.

اجاره آپارتمان مبله با امکانات کامل از طریق ایران ماوا

مهمترین تغییر که این دانشگاه و بسیاری دانشگاه های دیگر داشته اند در سال ۱۳۵۳ بوده است.

 در این سال دولت به پشتوانه ی درآمد های نفتی توان پرداخت شهریه به موسسات ملی که قبل تر خصوصی بودند را پیدا کرد. به همین دلیل این موسسات از حالت خصوصی درآمده و شکل عمومی به خود گرفتند لذا دانشگاه که قبل تر فقط مخصوص طبقات مرفه نشین بود از این حالت خارج شد و تبدیل به دانشگاهی عمومی برای تمام مردم شد که از طریق کنکور سراسری به آن وارد می شدند.

مهترین تحول در تاریخ دانشگاه در سال ۱۳۵۳ رقم خورد، هنگامی که دولت وقت به پشتوانه درآمدهای نفتی اقدام به پرداخت شهریه موسسات آموزشی ملی (خصوصی) و رایگان کردن آن‌ها نمود. این امر سبب شد تا بافت دانشجویی دانشگاه از انحصار طبقه مرفه و بالای جامعه خارج شده و دانشجویان از طبقات مختلف و شرایط گوناگون از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شوند و بدین ترتیب دانشگاه عملاً به صورت یک دانشگاه عمومی مانند سایر دانشگاه‌ها درآمد.

 ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله .

بعد ها در سال ۱۳۵۸ این دانشگاه دانشگاهی دولتی اعلام شد. نام دانشگاه نیز در سال ۱۳۶۲ به دانشگاه شهید بهشتی تغییر یافت.

دانشکده ی علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۶۵ با مراکزی که برخی از آنها وابسته به وزارت بهداری بود است و برخی دیگر نیز وابسته به دانشگاه ملی سابق بوده است شروع به فعالیت نمود. از جمله این مراکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، واحدهای آموزشی پرستاری و مامایی، بیمارستان‌های آیت‌الله طالقانی، امام حسین، شهید مدرس و لقمان حکیم. این ها مواردی بودند که مربوط به دانشگاه ملی سابق بوده اند.

و مواردی که وابسته به وزارت بهداری بوده اند نیز به شرح زیر می باشند: آموزشگاه عالی علوم تغذیه و صنایع غذایی، بیمارستان شهداء، بیمارستان کودکان مفید، بوعلی، لبافی‌نژاد، اختر، مهدیه.

زمانی که سازمان منطقه ای بهداشت و درمان استان تهران با دانشگاه های علوم پزشکی ادغام شدند واحد های زیر به دانشگاه منتقل شدند: مراکز بهداشت شمال، شمیرانات و شرق، شبکه‌های بهداشت و درمان ورامین، دماوند و فیروزکوه، بیمارستانهای طرفه، اشرفی اصفهانی، ۱۷ شهریور، ۱۵ خرداد، امام خمینی فیروزکوه، شهید مفتح ورامین، سوم شعبان دماوند و همچنین درمانگاه دندانپزشکی شهید قاضی طباطبایی.

فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی تنها مربوط به کارهای علمی پژوهشی نمی شود و در حوزه های دیگری از جمله نظارت بر خدمات بهداشتی و درمانی بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت استان تهران از جمله مناطق شمالی، غربی و شرقی تهران، شهرستان دماوند، شهرستان فیروزکوه و شهرستان های دیگری از جمله ورامین، پاکدشت، پیشوا، شهریار، رباط کریم، ملارد، شهرقدس و بهارستان را بر عهده دارد. دانشگاه شهید بهشتی جزو برترین دانشگاه های ایران است و دانشگاه علوم پزشکی آن نیز از جمله برترین دانشگاه های تهران و ایران در زمینه ی پزشکی می باشد.

خوانندگان گرامی؛ اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله با شرابط مناسب و امکانات رفاهی هستید با ما درارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *