مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با محله های تهران – بریانک

اجاره آپارتمان مبله تهران
امروزه بسیاری از مسافران اجاره آپارتمان مبله تهران را در الویت قرار می دهند. خوانندگان گرامی می توانند برای سهولت در اجاره آپارتمان مبله تهران با ما تماس بگیرند.
از جمله محله های سرسبز تهران که درگذشته منطقه ای مسکونی بوده اما امروز تا حدی تغییر کاربری داده است، بریانک می باشد. این محله در قدیم بخشی از دهستان غار بوده است، دهستان غار نیز خود بخشی از شهر ری بوده. جمعیت کمی در بریانک ساکن بوده اند که شمار آنها به ۱۰۰ نفر می رسید.
نام قدیمی بریانک، بریونک بوده است و اگر تحقیق کنید در می یابید که وجه این نامگذاری مِی خوردن یکی از شاهان بریانی در این محل بوده است.
گفته شد که این محله از حال مسکونی خارج شده و کاربری جدیدی به خود گرفته است، امروزه از آن بعنوان یک باغ تفریحی استفاده می کنند که مردم همه روزه به آن سر می زنند. بازدید از این باغ ها برای عموم آزاد است.
سنگ فرشی که در خیابان بریانک مشاهده می شود به دست آلمانها انجام شده است.
 یکی از قوی ترین و مستحکم ترین خیابان های تهران همین خیابان بریانک است. خیابان بریانک دارای استحکام بسیار بالا علی الخصوص برای گذر کردن ماشین های سنگین است.
از جمله ساختمان های مهم و عامل جذب بریانک می توان به موزه حیات وحش یا هفت چنار اشاره کرد. این موزه دارای چنار های قدیمی و کهنه ایست که هر کدام در جای خود دارای ارزش بسیار می باشند. علاوه بر این موزه چند مکان مذهبی نیز که در نوع خود دارای ارزش بسیار هستند در این محل مشاهده می شوند. از جمله آنها می توان به مسجدالمهدی اشاره کرد که این مسجد بلافاصله بعد از گفتن اذان غلغله می شود.
مردم زیادی از طایفه های مختلف در بریانک سکونت گزیده اند که از جمله آنها می توان به اراکیها، تویسرکانی ها، خالد آبادی ها، طالقان ها و… اشاره کرد.
پارک ها و باغ های معروف این منطقه نیز عبارت اند از: باغ های کمپانی، باغ حکیم، هفت‌چنار، ۲۲ بهمن، نور، اعتماد، خانواده و ناظمی. برای خیابان های معروف و مهم این منطقه نیز می توان گلستانی، حسام الدین، چهارراه رضایی، خیابان عرب و… را مثال زد و همچنین کوچه ای به نام بهار یکی از بهترین کوچه های منطقه حساب می شود.
اگرمیخواهید که شکوه واقعی بریانک را مشاهده کنید به شما پیشنهاد می شود حتما در ایام محرم و به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورا به آن سری بزنید.
برای اجاره آپارتمان مبله تهران با ما در تماس باشید.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله تهران در سفرهای شما به پایتخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *