مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با محله های تهران – دارآباد

اجاره سوئیت مبله در تهران
برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم .
با گذر زمان و افزایش جمعیت شهرها وسعت آنها نیز بیشتر می شود. این وسیع شدن با اضافه شدن روستاهای اطراف به شهرها همراه است. بسیاری از روستاهای اطراف تهران اکنون به شهر متصل شده و جزوی از آن به حساب می آیند.
از این جمله می توان دارآباد را مثال زد. دارآباد یکی از روستاهای شمالی تهران بوده است که از شمال به کوه های توچال، از غرب به بازوی توچال، از شرق به باقلی زار و از جنوب نیز به زمین های اقدسیه مربوط می شده و می شود.
 از جاذبه های این منطقه می توان به پارک ساحلی دارآباد اشاره کرد که یکی از زیباترین پارک های تهران است.
مکانی که دارآبادی های قدیم در آن می زیستند با مکان زندگی آنها در زمان فعلی یکی نبوده است. مکان زندگی گذشته ی آنها را دارآباد کهنه می نامند. پس از کم شدن منابع آبی دارآباد قدیم و کم شدن بارش باران، ساکنان آنجا به مکان فعلی مهاجرت نمودند.
 گفته شده که مظفر الدین شاه بیماری آسم داشته است و به همین واسطه به سفارش دکترهای فرانسوی دستور داد که کاخی در دارآباد بخاطر آب و هوای خوب آنجا برایش فراهم کنند.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل .
 پس از ساخته شدن کاخ و سکونت یافتن شاه در آنجا این منطقه به شاه آباد تغییر نام داد. پس از مدتی نام شاه آباد از آن برداشته شد و باری دیگر نام دارآباد جایگزین آن شد. علاوه بر کاخ نامبرده شده ساختمان های مهم دیگری در این منطقه ساخته شد که از آن جمله می توان به بیمارستانی که در زمان رضا خان پهلوی ساخته شد اشاره کرد.
این بیمارستان در سال ۱۳۱۲ شمسی ساخته شد و مسلولین نام گرفت. عمارت قاجاری دیگری نیز در این نزدیکی ساخته شد که فخرالدوله نام گرفت.
پس از سرشماری که در سال ۱۳۳۵ شمسی در این منطقه انجام گرفت مشخص شد که دهکده دارآباد ۲۰۴۱ نفر حمعیت داشته است. پس ازآن تا سال ۱۳۷۱ هیچ سرشماری صورت نگرفت. در سرشماری سال ۱۳۷۱ جمعیت این دهکده در حدود ۳۰۰۰ نفر بوده است که این افزایش جمعیت بیشتر بخاطر مهاجرت غیربومیان به این منطقه بوده است.
 ازنظر آب و منابع آبی، دارآباد دو رودخانه دارد که نام یکی از آنها دارآباد و نام کهنه دارآباد است.
این دو رودخانه در نقطه ای به نام سیر دورود پایین به همدیگر می پیوندند و رودخانه ی دارآباد را تشکیل می دهند. علاوه بر این دو رودخانه، دو قنات نیز در این منطقه است که یکی از آنها را به اقدسیه اختصاص داده اند و دیگری که نام آن سید آبگوشتی است  به تهران روانده می شود.
بخشی از رشته کوه های توچال در دو طرف دهکده ی دارآباد قرار گرفته اند. از جمله مراتع این دهکده نیز می توان به شهربانوکشک، کمردگور، تخت شاه، الش‌گا، چپ‌دره، کل‌نو، توپز بلند، چال مگس، بند چلچلا، فراخ‌ سینه، سیردورو، درازلش، میردلو، پهنه خرگوش‌نو؛ و در بخش جنوبی: پیازچال، دره وزوا، عرق‌چینک، خوش‌چال بالا، خوش‌چال پایین اشاره کرد.
از لحاظ تاریخی نیز دارآباد دارای اهمیت می باشد زیرا تپه ی دارآباد مورد کاوش قرار گرفته است و همچنین موزه ی تاریخ طبیعی این دهکده نیز دارای اهمیت زیادی می باشد.
میدان دارآباد تهران نیز در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.
با اجاره سوئیت مبله در تهران از طریق ایران ماوا آسایش و آرامش را تجربه کنید.
اجاره سوئیت مبله در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *