مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با محله های تهران – فرودگاه قلعه مرغی

اجاره آپارتمان مبله تهران
امروزه بسیاری از مسافران اجاره آپارتمان مبله تهران را در الویت قرار می دهند. خوانندگان گرامی می توانند برای سهولت در اجاره آپارتمان مبله تهران با ما تماس بگیرند.
با گذشت زمان وسایل نقلیه ی بشر نیز پیشرفت می کند و به تبع پیشرفت آنها مسیرهایی برای رفت و آمدشان طراحی می شود.
جاده ها، پارکینگ ها ماشین، فرودگاه ها،  گاراژ ها، خطوط ریل آهن برای قطارها و… همگی چیزهایی هستند که به تبع ساخته شدن وسایل نقلیه ساخته شده اند. با ورود وسایل نقلیه به کشور ما نیز تمامی امکانات نامبرده به همراهشان آمدند.
 اکنون روی صحبت ما با اولین فرودگاه ساخته شده در کشور می باشد.
این فرودگاه که قلعه مرغی نام دارد در سال ۱۳۰۱ و به دستور دولت وقت ساخته شد.
ماجرا از این قرار است که انگلیسی ها درخواست اعزام دو هواپیما به ایران را کردند و دولت اقدام به یافتن زمین مناسب برای ساختن فرودگاه کرد.
پس از گشتن های بسیار زمین قلعه مرغی را برای این کار مناسب دیدند و شروع به ساخت فرودگاه کردند. ساخت آنها یک ماه بیشتر به طول نینجامید و پس از آن دو فروند هواپیما از بغداد به ایران پرواز کردند و در قلعه مرغی فرود آمدند.
لازم به ذکر است که تصور این فرودگاه بعنوان اولین فرودگاه ایران تصوری غلط است زیر قبل از آن فرودگاه هایی چون مسجد سلیمان و بندر لنگه سالهای قبل از قلعه مرغی ساخته شده بودند اما اولین هواپیمایی که به دست یک ایرانی فرود آمد در همین فرودگاه قلعه مرغی بود.
 یکی از سرهنگ های آن دوره به نام سرهنگ نخجوان سه سال بعد از ساخته شدن فرودگاه، یعنی در سال ۱۳۰۴ با خلبانی ایرانی به زمین نشست. این پرواز مسیر طولانی پاریس-تهران را طی کرد.
بعد ها این فرودگاه به یک بوستان تبدیل شد که این امر در سال ۸۹ اتفاق افتاد و در اردیبهشت سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسمی رسید.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله تهران در سفرهای شما به پایتخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *