مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با محله های تهران – منیریه(قسمت دوم)

اجاره سوئیت در تهران

برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید. همچنین کاشی هایی از دوران صفوی در موزه به چشم می آیند. این خانه ی مجلل و قاجاری متعلق به درباری های قاجار بوده که با تلاش های یک زن و شوهر فرهنگی به مکانی برای تحقیق علمی و حتی گشت و گذار تبدیل شده است که باید برای اینکار آن دو را بسیار ستود.

منیریه، محله ای که در عین قدیمی بودن می توان در آن پیشرفت را احساس کرد. این منطقه بورس لوازم ورزشی است. هر رشته ی جفت کفش برای پیاده روی هستید، اگر به دنبال یک تیشرت ورزشی و یا لوازم شنا هستید، بیشترین تنوع و جنس های مختلف را در این منطقه می توانید پیدا کنید. این فروشگاه ها در اصلی ترین قسمت منیریه واقع شده اند و حتی اگر شما قصد خرید نداشته باشید بد نیست سری به آنجا بزنید.

خانه های بسیار قدیمی با درهای چوبی که هنوز کلون از آنها آویزان است، مغازه های قدیمی، شیرهای آتشنشانی، پنجره های قدیمی و… را می توانید در این محل به چشم خود ببینید. با پا گذاشتن در این محل این حس به شما دست می دهد که گویا دارید در تهران قدیم قدم می زنید. میدانی در این منطقه است که به شکل بیضی است و وسط آن یک مجسمه نماد ورزشی است.

 این میدان در سالهای پیش مدور بوده که وسط آن هم مجسمه ی ابوسعید ابوالخیر قرار داشته است. علت تغییر شکل میدان کاهش ترافیک و ساخت و ساز مترو می باشد.

مجسمه ی ابوسعید دیگردر این میدان نیست و به جای دیگری از منطقه انتقال داده شده است. یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در این منطقه انجام دهید رفتن به آبمیوه فروشی که سمت چهار راه لشگر است می باشد. این آبمیوه فروشی یکی از قدیمی ترین آبمیوه فروشی های تهران است که البته دارای منوی خیلی شلوغی هم نمی باشد.

خانه ای در این منطقه است که متعلق به یکی از وزرای جنگ قاجاری به نام امیر بهادر بوده است. اسم این خانه نیز امیر بهادر است. خانه ی امیر بهادر دارای وسعت بسیاری در حدود سه هزار متر مربع می باشد. پس از چندین دفعه نغییر کاربری، اکنون این خانه به عنوان ساختمان انجمن مفاخر فرهنگی شناخته می شود که در آن اجلاس ها و بزرگداشت مفاخر فرهنگی کشور صورت می گیرد. در سال ۱۳۷۵ دو مجسمه ی برنزی که یکی از آن ها ساخت کمال الدین بهزاد و دیگری ساخت کمال خنجدی بود در حیاط این خانه ساخته شد.

کمی درباره ی شکل ساختمان صحبت کنیم: حیاط این خانه بسیار بزرگ و دلباز می باشد و تالار آن آیینه کاری شده و حوضخانه ی آن نیز کاشی شده است. از موزه که در آمدید به سمت خیابان ابوسعید بروید ، چلوکبابی در این منطقه است که مانند آبمیوه فروشی نامبرده، یکی از قدیمی ترین های تهران است. برای صرف ناهار می توانید به آنجا بروید. پس از ناهار به سمت پارک شهر بروید که وسعت بسیار زیادی در حدود ۲۵ هکتار دارد و در سال ۱۳۳۹ تاسیس شده است.

 می توانید عصر خود را در این پارک بگذرانید. در فصل بهار که گلها شکوفا می شود و هر چیزی رنگ و بوی خاصی دارد این پارک منظره و جلوه ای بسیار زیبا به خود می گیرد.

اجاره سوئیت در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *