مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

آشنایی با محله های تهران – ونک(قسمت دوم)

اجاره سوئیت مبله در تهران
برای اجاره سوئیت مبله در تهران همراه شما هستیم .
زمانی که صاحب یک ملک می میرد قوانین خاصی برای تقسیم مال و اموال وی بین رعیت ها و ورثه اش است.
از بین محصولات صیفی دو سهم متعلق به عیت و یک سهم متعلق به ورثه ی مالک است. میوه ها و درختان هیزمی نیز به دو قسمت تقسیم می شد یعنی نصف ازآن ورثه و نصف ازآن رعیت می شد. میرزا مستوفی الممالک یکی از مالکان اصلی زمین های ونک بود که پس از فوت وی این زمینها و محصولات به ۲۹ سهم بین دخترها و پسر ها تقسیم شد و بر اساس قوانینی که در بالا گفته شد  بین رعیت و ورثه قسم شد.
لازم به ذکر است که در بخش درختان باغ نیز ارباب بابت حق زمین و آبی که برای کشاورزی به رعیت داده شده بود پولی دریافت می کرد.
زمین های ونک هنوز هم به صورت اربابی می باشد و راههایی که از ونک مستوفی به دیگر نقاط می رود عبارت اند از
۱-راه ونک ارمنی ۲- راه فره زاد ۳- راه اوین و درکه ۴- راه قلهک ۵- راه محمودیه و تجریش ۶- راه تهران ۷- راه امیر آباد.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت مبله در تهران با امکانات رفاهی کامل .
درختان میوه ی این روستا عبارت انداز:
گردو، سیب، گلابی، هلو و از همه مهمتر توت است که در بالاتر هم به آن اشاره شد.
درختان هیزمی و غیر بارده آن نیز عبارت اند از:نارون، اشنک، بید، چنار و تبریزی. همچنین این روستا دارای ۴۰۰ خروار گندم و جو اربابی می باشد.
 صیفی جات این روستا نیز عبارت اند از هندوانه، خیار، بادمجان، کدو، گوجه فرنگی، سیب زمینی و مقدار کمی سبزی نیز در این منطقه کشت می شود.
از دسته ی حبوبات می توان به ماش و عدس و نخود و لوبیا اشاره کرد. علفهای این ده نیز انواع مختلفی دارند که بعضی آنها عبارت اند از: صحرا، اسپرس، یونجه و شبدر و تلی. تلی علفی است که مخصوص گاو کاشته می شود.
بالاتر گفته شد که این روستا دارای ۴۰۰ راس گوسفند است اما در جای دیگر آمده است که ۲۵۰ گوسفند دارد و دارای ۱۰۰ راس گاو می باشد. سبزی های صحرایی نیز در این روستا هستند و به اضافه ی آنها می توان ترشاله، بادمک و گندمک در این روستا مشاهده کرد. قدیمها ۴ عدد کندو در این روستا بود که اکنون دیگر از آنها نشانه ای به چشم نمی خورد.
با اجاره سوئیت مبله در تهران از طریق ایران ماوا آسایش و آرامش را تجربه کنید.
فردی به نام عبدالحمن عمادی درباره ی ونک یادداشت هایی نوشته است که ویژگی هایی از ونک قدیم را برای ما بازگو می کند. از جمله این ویژگی ها می توان به دو تکه بودن ونک در گذشته اشاره کرد.
ونک به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده بود. قسمت شرقی آن را ونک ارامنه می نامیدند که در وسط آن قلعه ارامنه قرار داشت و اطرافش باغ ها قرار داشتند.
قلعه ی ارامنه و قبرستان ارمنیان هنوزهم در این قسمت می باشد. قسمت غربی ونک که نام آن ونک مستوفی بود شامل ده کنونی ونک و اراضی کشت از آن باقی مانده است.
قدیم ترها در بین این دو بخش شرقی و غربی کشمکش های زیادی رخ داده بود که می توانید در نوشته های عبدالرحمن عمادی درباره ی این موضوع اطلاعات زیادی پیدا کنید.
اکنون ونک به عنوان یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران به شمار می رود و اگر علاقه به گردش در تهران دارید حتما به ده ونک نیز سری بزنید که خالی از لطف نخواهد بود.
اجاره سوئیت مبله در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *