مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

اماکن دیدنی تهران – برج آزادی

اجاره آپارتمان مبله تهران
امروزه بسیاری از مسافران اجاره آپارتمان مبله تهران را در الویت قرار می دهند. خوانندگان گرامی می توانند برای سهولت در اجاره آپارتمان مبله تهران با ما تماس بگیرند.
یکی از اماکنی که جزء مهمترین بخش های تهران شناخته می شود برج آزادی است.
 این مکان ازلحاظ معماری دارای سبکی تلفیقی از شیوه ی معماری قبل از اسلام و بعد از اسلام است که در کنار هم، ساختمانی بسیار زیبا تشکیل داده اند.
این برج که نام اصلی آن برج شهیاد آریامهر است به دستور فرح پهلوی و به دست معماری ایرانی و با نام حسین امات ساخته شد. نام این برج بعد از انقلاب به آزادی تغییر یافت.
در ساخت و ساز برج آزادی قطعات سنگ بسیاری استفاده شده است.
 گفته می شود تعداد آن ها به 46000 می رسد.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره آپارتمان مبله تهران در سفرهای شما به پایتخت.
این برج که از سه طبقه، چهار آسانسور، دو راه پله، و قریب به 290 پله تشکیل شده برای یادبود جشن های 2500 ساله ی شاهنشاهی ساخته شد.
برج آزادی به دلیل شکل ظاهری آن و مهندسی به کار رفته بسیار قوی و مستحکم به نظر می رسد. برج آزادی به دلیل ارتفاع نسبتا کمی که دارد کمبود های خود را از لحاظ عرضی در ستون ها جبران کرده است.
ناگفته نماند که ارتفاع این برج 45 متر مربع است.
نقشه میدان آزادی که بزرگترین میدان تهران است از نقشه ی سقف مسجد شیخ لطف الله اقتباس شده که البته در آن تصرفاتی انجام داده شده است.
 وسعت میدان آزادی 50000 متر مربع است که در ایران رتبه ی دوم پس از میدان نقش جهان با وسعت 89600 متر مربع را از نظر بزرگی دارد.
چمن کاری های اطراف برج به شکل بسیار زیبایی در قالب چندین شش ضلعی واقع شده اند که در نوع خود جلوه ی بسیار زیبایی به محوطه داده اند.
در ساختمان زیرین برج آزادی بخش هایی تحت عنوان کتابخانه ، نگارخانه ، سالن های نمایش و … وجود دارد.
هم اکنون برج آزادی بعنوان یکی از نمادهای ایران و تهران  به شمار می رود.
این برج در غرب تهران واقع شده است.
برای اجاره آپارتمان مبله تهران با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *