مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

اماکن دیدنی تهران – دره پیازچال

اجاره سوئیت در تهران
برای اجاره سوئیت در تهران با ما در تماس باشید.
در اطراف تهران دره هایی زیاد واقع شده است که یکی از آنها دره ی پیازچال است. این دره در قسمت جنوبی کوهستان های البرز به سمت تهران قرار دارد. برای رفتن به این منطقه باید از قله ی دارآباد عبور کرد. شرح چگونگی این راه در پایین تر توضیح داده خواهد شد.
در زمستان چند سال پیش فردی که به قصد تفریح و کوهنوردی به دره ی پیازچال رفته بود به داخل دره سقوط کرد که تا روزهای بسیاری بعد از اتفاق افتادن این قضیه ردی از وی پیدا نبود. بعدها در اثر جستجوی امدادگران و هلال احمر جسد وی پبدا شد.
دره ی پیازچال دره ایست که در طول سال سرسبز است و هیچگاه رو به زردی و خشکی نمی برد. دره ی پیازچال در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا در ابتدای خود و در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا در انتهای خود واقع شده است. همچنین طول این دره به ۳۰۰۰ متر می رسد.
ابتدای این مسیر خودروی خود را در پارکینگ دارآباد پارک کنید و به سمت قله ی دارآباد حرکت کنید، پس از یک ربع ساعت پیاده روی به یک کافه می رسید که پس از آن در حدود ۳۰۰ متر باید پیاده بروید و سپس به یک پاکوب می رسید که از اولین دره ی سمت راست شروع می شود که نقطه ی پایانی آن یال شن سیاه و قله هستند.
در مسیریال سه پاکوب مشاهده می شود که می توان با استفاده از آن ها مسیر خود را تغییر داد. یکی از این پاکوب ها به سمت چپ دره و چشمه ی درازلش منتهی می شود. در نقطه ی شروع دیگر پاکوب لوله ی آبی به چشم می خورد که باید آب مورد مصرف را از آنجا برداشت زیرا از آن جا تا قله چشمه و رودخانه و یا جوی آبی وجود ندارد.
با ادامه دادن در مسیر به یک جاده می رسیم که می توان از آن با ماشین گذر کرد. بعد از عبور از جاده به خط الراس بالایی در ارتفاع ۲۵۰۰ متر می رسیم و بعد از آن به پیشرفتن در مسیر به یک منطقه نظامی قدیمی برمی خوریم پس از آن به قله ی ۳۱۷۰ متری دارآباد می رسیم.
 قله ی دارآباد از شرق به گردنه ی تخت تلهرز و قوچک و از جهت غرب از طریق مسیرهای خط الراس به قله های چمبره بند، سیاه بند، لزون شرقی، بندلارکرور، لزون غربی، چهار پالون و توچال مرتبط می شود.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره سوئیت در تهران
 این قله دارای پناهگاه یا جان پناه کوچکی است که ظرفیت ۱۵ نفر در خود را دارد و دارای یک اتاق مستطیلی و سقف شیروانی می باشد. دیواره ی این پناهگاه نیز از جنس سنگ است.
ارتفاعات اطراف این قله عبارت اند از: چپ دره با ارتفاع ۳۱۸۰، چمبره بند با ارتفاع ۳۱۶۰ متر،، شهربانو کُشَک با ارتفاع ۳۳۰۰ متر به قله سیاه بند  به ارتفاع ۳۳۲۰.
پس از قله ی سیاه بند با عبور از مسیر سنگلاخی به سوی گردنه ی لوپهنه روانه می شویم که دارای ارتفاع ۳۱۸۰ متر است. با ارتفاع گرفتن به سمت غرب به یک مسیر سنگلاخی دیگر می رسیم که با پیمودن آن به بند لاکرور برمی خوریم که در ارتفاع ۳۳۸۰ متری از سطح دریا واقع شده است. بعد از آن به قله ی لزون بمی خوریم که دو راه برای رفتن به آنجا وجود دارد، یکی راه صعود سوزنی لاکرور و دیگری مسیری در پایین تر و دارای خطر کمتر است.
قله ی لزون دارای ارتفاع ۳۵۴۰ متر است.
اگر به دنبال اجاره سوئیت در تهران هستید با ما تماس بگیرید.
در شرق قله ی لزون روستای ایگل به چشم می خورد. پس از صعود به قله ی پیازچال به طرف دشت پیازچال حرکت کنید. با پیمودن مسیر در ارتفاع ۳۲۶۰ متری به چشمه ی پیازچال برمی خورید.
پیشنهاد می شود برای عبور از این مسیرها با فردی بروید که دارای تجربه ی کافی است و این مسیر ها را قبلا طی کرده است.
 در صورتی که شرایط برای صعود به قله مناسب باشد چیزی در حدود ۵ ساعت زمان لازم است تا به مقصد رسید. به ازای هر نفر نیز باید حداقل یک لیتر آب همراه داشت تا کسی با مشکل تشنگی روبرو نشود.
اجاره سوئیت در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *