مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

اماکن دیدنی تهران – کاخ شهربانی

اجاره آپارتمان مبله در تهران
برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما تماس بگیرید.
 کاخ شهربانی ساختمانی است که در زمان پهلوی و به سال 1315 ساخته شد و تا کنون کاربری های متفاوتی داشته است. همانطور که از نام این کاخ پیداست دلیل ساختن آن برای اداره کردن شهربانی بود.
در ساختن این کاخ از سازندگان ایرانی و خارجی استفاده شده بود که از آن جمله می توان به قلیچ باقلیان و معمار برجسته ی ارمنی به نام گابریل گورکیان اشاره کرد.
نوعی سبک معماری به نام نئوکلاسیک وجود دارد که در واقع پیروان این سبک به بازگشت به هنر گذشته اعتقاد دارند. در ایران این اعتقاد با بازگشت به شیوه ی معماری در هخامنشیان جلوه نمود.
رواج دهندگان نئوکلاسیک در ایران دو شخص به نام های آندره گدار و نیشر بودند. معماران ایرانی با تاثیر از این شیوه ی معماری به مدت 12 سال از 1306 تا 1318 کارهای بسیار ارزشمندی ساختند. از جمله ی این آثار می توان به همین کاخ شهربانی اشاره کرد که جزو کارهای بسیار با ارزش در این زمینه است.ورود این شیوه و سبک ساختمان سازی به ایران سال های شروع حکومت رضا شاه پهلوی بود.  بنای کاخ شهربانی در سال 1315 شمسی در میدان مشق که به نام باغ ملی هم شناخته می شود ساخته شد.
وسعت کاخ شهربانی چیزی در حدود 21000 متر مربع است که این وسعت در سه طبقه تقسیم بندی شده است.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره  آپارتمان مبله در تهران
در داخل ساختمان گچ بری ها و آینه کاری هایی به چشم می خورد. به علاوه فضای بیرونی آن که دارای نقوش برجسته می باشد همگی به سبک و سیاق معماری در دوره ی هخامنشی ساخته شده اند.
پس از انقلاب اسلامی کاخ شهربانی به نیروی انتظمی تعلق گرفت و بعد ها در سال 1381 این کاخ توسط وزارت امور خارجه از نیروی انتظامی خریداری شد. پس از مرمت ساختمان نام دیگری تحت عنوان ساختمان شماره نه وزارت خارجه به کاخ داده شد.
 پس از پایان یافتن بازسازی نمای کاخ، این ساختمان با ساختمان های دیگری که در اطرافش هستند، از جمله:وزارت جنگ، موزه، کتابخانه، و بنای سردر باغ ملی همگی باهم هویت تاریخی ادوار قاجاری و پهلوی را به پیش می کشند.
اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید با ما تماس بگیرید.
اجاره آپارتمان مبله در تهران با ایران ماوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *