مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

اماکن دیدنی تهران – کاخ شهربانی

اجاره آپارتمان مبله در تهران
برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما تماس بگیرید.
 کاخ شهربانی ساختمانی است که در زمان پهلوی و به سال ۱۳۱۵ ساخته شد و تا کنون کاربری های متفاوتی داشته است. همانطور که از نام این کاخ پیداست دلیل ساختن آن برای اداره کردن شهربانی بود.
در ساختن این کاخ از سازندگان ایرانی و خارجی استفاده شده بود که از آن جمله می توان به قلیچ باقلیان و معمار برجسته ی ارمنی به نام گابریل گورکیان اشاره کرد.
نوعی سبک معماری به نام نئوکلاسیک وجود دارد که در واقع پیروان این سبک به بازگشت به هنر گذشته اعتقاد دارند. در ایران این اعتقاد با بازگشت به شیوه ی معماری در هخامنشیان جلوه نمود.
رواج دهندگان نئوکلاسیک در ایران دو شخص به نام های آندره گدار و نیشر بودند. معماران ایرانی با تاثیر از این شیوه ی معماری به مدت ۱۲ سال از ۱۳۰۶ تا ۱۳۱۸ کارهای بسیار ارزشمندی ساختند. از جمله ی این آثار می توان به همین کاخ شهربانی اشاره کرد که جزو کارهای بسیار با ارزش در این زمینه است.ورود این شیوه و سبک ساختمان سازی به ایران سال های شروع حکومت رضا شاه پهلوی بود.  بنای کاخ شهربانی در سال ۱۳۱۵ شمسی در میدان مشق که به نام باغ ملی هم شناخته می شود ساخته شد.
وسعت کاخ شهربانی چیزی در حدود ۲۱۰۰۰ متر مربع است که این وسعت در سه طبقه تقسیم بندی شده است.
ایران ماوا مرکزی مطمئن برای اجاره  آپارتمان مبله در تهران
در داخل ساختمان گچ بری ها و آینه کاری هایی به چشم می خورد. به علاوه فضای بیرونی آن که دارای نقوش برجسته می باشد همگی به سبک و سیاق معماری در دوره ی هخامنشی ساخته شده اند.
پس از انقلاب اسلامی کاخ شهربانی به نیروی انتظمی تعلق گرفت و بعد ها در سال ۱۳۸۱ این کاخ توسط وزارت امور خارجه از نیروی انتظامی خریداری شد. پس از مرمت ساختمان نام دیگری تحت عنوان ساختمان شماره نه وزارت خارجه به کاخ داده شد.
 پس از پایان یافتن بازسازی نمای کاخ، این ساختمان با ساختمان های دیگری که در اطرافش هستند، از جمله:وزارت جنگ، موزه، کتابخانه، و بنای سردر باغ ملی همگی باهم هویت تاریخی ادوار قاجاری و پهلوی را به پیش می کشند.
اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید با ما تماس بگیرید.
اجاره آپارتمان مبله در تهران با ایران ماوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *