مقالات

جديترين مطالب منتشر شده

با اماکن زیارتی ایران آشنا شوید( قسمت دوم)

اجاره سوئیت در تهران

با اماکن زیارتی ایران آشنا شوید

در قسمت قبل به جهت آشنایی هر چه بیشتر مسافران به معرفی بعضی از اماکن مذهبی و زیارتی ایران پرداختیم . ایران ماوا ارائه دهنده اجاره سوئیت در تهران می باشد . برای اطلاع از مشخصات سوئیت ها اینجا کلیک کنید.

حضرت معصومه(س)

حدود سال ۲۰۰ هجری قمری بود که امام رضا(ع) به دستور مامون خلیفه ی عباسی دوران تبعید خود را شروع کرد. تقریبا یک سال از این تبعید و دور بودن از وطن می گذشت که خواهر امام رضا(ع) ، که حضرت معصومه(س) نام داشت با هدف و به اشتیاق دیدن برادرش حرکت خود را به طرف خراسان آغاز کرد. ایشان چندروزی در قم ماندند و به علت بیماری در همان شهر از دنیا رفتند. محل دفن حضرت معصومه نیز به یکی از زیارتگاه های مهم ایران تبدیل شده است.

برای اجاره سوئیت در تهران با ما تماس بگیرید

حضرت احمد بن موسی(ع)

لقب ایشان شاه چراغ است و ایرانی ها این زیارتگاه را به همین نام می شناسند. حضرت احمد بن موسی فرزند امام هفتم شیعیان، امام کاظم(ع) بوده و زیارتگاه ایشان در شهر شیراز، یکی از شهرهای مهم ایران قرار دارد.
جایگاه حضرت احمد بن موسی(ع) در نزد پدر بزرگوارش، بسیار ویژه بود. ایشان نیز بعد از تبعید امام رضا(ع) تصمیم خود را مبنی بر دیدار برادرش گرفت و راهی ایران شد. مسیر حرکت وی از سمت بصره بود. مأمون عباسی بعد از اینکه از این اقدام مطلع شد لشکری آماده کرده و برای مبارزه آنها را به سوی قافله ای فرستاد که احمد بن موسی(ع) در بین آنها بود که در طی یک نبرد خونین، ایشان نیز به شهادت رسید.
در مورد معماری بارگاه حضرت احمد بن موسی یا همان شاه چراغ می توان ابتدا به گنبد آن اشاره کرد. گنبدی نیلوفری  که با ذوق خاص ایرانی کاشی کاری شده است. آینه کاری های داخل حرم زیبایی شگفت انگیزی دارد و خطوط زیبای فارسی و عربی در اطراف این آینه های ریز و رنگین جلوه ی آن را دوچندان کرده است. سازه این بنا در دل خود ایوانی را جاداده و گستردگی حرم در پشت ایوان کاملا نمایان است. فلزی که برای ساخت ضریح به کار رفته از جنس نقره بوده و محل قرار گیری این ضریح زیر گنبد می باشد.

 حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

چهارم ماه ربیع الثانی سال ۱۷۳ هجری قمری، سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است. نام پدر بزرگوارشان عبدالله بن علی است که از نوادگان دومین امام شیعیان امام حسن مجتبی(ع) است.
نام ایشان به عنوان یکی از دانشمندان و روایت کنندگان احادیث امامان مطرح است. ایشان را می توان یکی از خواص مورد توجه و البته قابل اعتماد نزد ائمه معصومین دانست. در زمان زندگی و حیات، ایشان حضور چهار امام معصوم را درک کرده اند . امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی(علیهم السلام) امامانی هستند که حضرت عبدالعظیم، در زمان آنها زیسته است. در این دوران، عباسیان زمام حکومت را در دست داشته وبا ایجاد فضایی به دور از آزادی و آگاهی، موجب آزار و اذیت بیش از پیش شیعیان شدند.
حضور به موقع افرادی مثل حضرت عبدالعظیم یکی از عوامل موثری بود که باعث حفاظت و پاسداری از اصالت فرهنگ شیعی و معرفی مقام اهلبیت عصمت(ع) می شد.
زیارتگاه ایشان در شهرری یکی از شهرستان های استان تهران واقع شده است.  اشخاصی که اجاره سوئیت در تهران را بر می گزینند می توانند به زیارت این امام زاده واجب التعظیم مشرف بشوند.

حضرت دانیال نبی(ع)

حضرت دانیال به عنوان یکی از پیامبران بنی اسرائیل است که از نسل داود نبی(ع) می باشد. دانیال نبی در قرن هفتم می زیسته است. ایشان پس از این که در کودکی با غم از دست دادن پدر و مادر خود روبرو شد به دلیل این که از هوش سرشاری بهره می برد مورد توجه بسیاری از بزرگان و پادشاهان زمان قرار گرفت .
سال ۶۵۵ قبل از میلاد بود که شخصی به نام “نبوکد نصر” دانیال نبی و صحابه گرانقدر ایشان را به اسـارت خود درآورد و ایشان بعد از اینکه مدتی در شهر شوش که در حال حاضر از شهرهای استان خوزستان است وفات یافت و ارادتمندان به آن حضرت وی را در همان شهر دفن نمودند.
زیارتگاه دانیال نبی(ع) دو حیاط جدا از هم دارد و گنبد این زیارتگاه به شکل مخروطی بنا شده اسـت. البته ساخت این نوع گنبد در آن منطقه رواج داشته است. این آرامگاه در ساحل شرقی روددخانه ای به اسم “شاوور” بنا شده و در روبروی آن تپه ارگ قرار دارد.
دانیال یک کلمه عبری است و در فارسی به “خدا حاکم من است” معنا می شود.
امان مذهبی ایران قسمت اول
اگر به دنبال اجاره سوئیت در تهران هستید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *